Tesla w grudniu traci na wartości Smutne święta dla Elona Muska 21/03/2019

Obecnie rynek jest po prawie 14 latach nieustannych wzrostów, w których prym wiodły spółki technologiczne. Czy w obecnej sytuacji jego przesłanie z przed ponad dwóch dekad jest dalej aktualne? Wyrocznia z Omaha jak często nazywany jest Buffett wielokrotnie w swojej karierze udowodnił, że umie dobrze zarządzać swoim funduszem. Biorąc pod uwagę lata 1965–2021, to średnia roczna stopa zwrotu osiągnięta przez jego wehikuł inwestycyjny, wynosiła 20,1%. Jest to wynik niemal dwukrotnie wyższy, niż średnia stopa zwrotu jaką osiągnął indeks S&P 500 w tym czasie. Właśnie we wspomnianym 1999 roku, Buffett ostrzegł inwestorów,…

akcje tesli prognozy

Amerykańska gospodarka stworzyła zaledwie 127 tysięcy nowych miejsc pracy. Sam Bankman-Fried – zdecydował się udzielić dwóch wywiadów kryptowalutowej vloggerce Tiffany Fong. Wskaźnik CPI spadł po raz pierwszy od lutego br. W środę, 30 listopada 2022 roku Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze rezultaty inflacji konsumenckiej . Z raportu tego wynika, że według wstępnych danych, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w listopadzie br.

W styczniu spółka opublikowała kwartalny raport o znacznym wzroście zysków. W rezultacie akcje Tesli wzrosły o 13% po zamknięciu notowań. Kontynuując myśli trzymiesięcznego scenariusza, już w listopadzie możemy zobaczyć byczy impuls z przejściem do drugiej strefy. Do końca roku akcje TSLA mogą przetestować historyczne maksimum w okolicach 900 USD za sztukę.

Amazon i Tesla wśród najgorszych spółek 2022 roku. Musk i Bezos stracili miliardy

Cena rozpocznie się w roku od 1242,02 USD, a zamknie się w grudniu na poziomie 1653,76 USD. Na wykresie cenowym powyżej, przy pomocy pomarańczowych kwadratów, odzwierciedlono prognozowaną wartość akcji Tesla dla każdego okresu. W celu stworzenia rzeczywistej prognozy na najbliższe 12 miesięcy, uważnie przestudiujemy historię Popraw swoją reputację online -5 sposobów budowania wiarygodności i zaufania cen akcji. Tesli i przy pomocy Wstęg Bollingera narysujemy projekcje dla każdego miesiąca. Dan Levy z Credit Suisse przyznaje ocenę “Outperform”, cena docelowa – na poziomie 1025 USD (wcześniej 830 USD). Liteforex LTD, firma regulowana przez CySEC z numerem licencji 093/08, nie świadczy usług brokerskich w twoim kraju.

  • Tesla ostatnio kilkakrotnie je podnosiła, ale teraz postanowiła znacznie je obniżyć na rynku chińskim.
  • Zamiast tego rynek zaczyna obecnie uwzględniać w wycenach pogarszające się perspektywy popytu na samochody elektryczne.
  • Mimo coraz lepszych wyników finansowych – po trzech kwartałach tego roku firma ma prawie 75 mld dolarów przychodów (w całym poprzednim miała 50 mld dolarów) i ponad 11 mld dolarów zysku netto (w całym poprzednim było 5,5 mld dolarów) – jej akcje toną.
  • Marże EBITDA stale rosły, osiągając w zeszłym roku 13,6%.

Firma tłumaczy to trwającymi problemami logistycznymi oraz spadkiem popytu. W ostatnim kwartale ubiegłego roku luka między produkcją a dostawami powiększyła się do 34 tys. Pojazdów, ponieważ wiele aut utknęło w tranzycie.

Musk osiągnął swój cel. Twitter zgodził się na ofertę miliardera

Najbardziej optymistyczna mówi o 450 USD, a najbardziej pesymistyczna o spadku kursu do 24,33 USD. Rekomendacji sugeruje kupno tych papierów, a 13,3 proc. Wyzwaniem dla Elona Muska są także ceny jego samochodów elektrycznych. Tesla ostatnio kilkakrotnie je podnosiła, ale teraz postanowiła znacznie je obniżyć na rynku chińskim.

Prognozy wzrostu Tesli są coraz mniej realne Elon Musk słynie ze składania obietnic na wyrost i jak dotąd niewiele go to kosztowało – jego najbardziej optymistyczne szacunki zakładają wzrost dostaw o 50% w perspektywie wieloletniej. Jednak akcje Tesli coraz częściej zmagają się z poważnymi Sicuro Channel jest kierowane instrument tehanalysis problemami, a ich cena spadła o 61% w porównaniu ze szczytową wartością z początku listopada 2021 r. Początkowe przeszacowanie cen akcji Tesli spowodowane było podwyżką stóp procentowych wpływającą nie tylko na kapitałochłonne branże, ale także na spółki z zawyżonymi wycenami akcji, do…

Nowa strategia agresywnych rabatów potrzebna jest marce Elona Muska żeby podnieść sprzedaż i zatrzeć słaby w czwarty kwartał ubiegłego roku. Problem w tym, że prezentacja flagowego robota Tesli, “Optimusa” była wydarzeniem dalekim od ideału. Komentatorzy byli rozczarowani widokiem urządzenia, które musiało być wniesiony na scenę przez kilka osób i przypominało niezgrabną konstrukcję połączoną kablami. Przekonanie ludzi, by kupowali roboty wyceniane na 20 tysięcy dolarów może być dla firmy dużym wyzwaniem.

akcje tesli prognozy

Analiza wykresu Tesli w interwale tygodniowym pokazuje, że akcja cenowa stała zaczęła swoje paraboliczne wzrosty wraz z początkiem globalnej pandemii. Od tego czasu akcje odnotowały bardzo wyraźne wyższe szczyty, podczas gdy ich trend wzrostowy pozostaje nienaruszony Hartowane Brexit nadzieje przeciągnij europejskie zapasy na czerwono pomimo wielu spadków w tym 21-miesięcznym okresie. Długoterminowym celem Tesli jest wprowadzenie na rynek pojazdów z napędem elektrycznym, który będzie przystępny cenowo dla gospodarstw domowych i osób prywatnych z klasy średniej, czyli dla przeciętnego człowieka.

Według Joshuy White’a, wcześniej ekonomisty pracującej w Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd wysokie stopy procentowe odpowiadają tylko za część spadków, których być może najważniejszym składnikiem jest Twitter i związana z nim zmiana percepcji Elona Muska jako CEO, który zaczyna zaniedbywać firmę i pozbywa się jej akcji. Cena akcji firmy Elona Muska traci ponad 65% od początku roku i kapitalizacją osunęła się poniżej ExxonMobil, którą w szczycie hossy z 2021 roku przewyższała kilkukrotnie. To sprawia, że walory spółki Elona Muska są w tym roku jednymi z ‘największych przegranych’ obok Marka Zuckerberga i jego firmy Meta Platforms, w którą uderzyło spowolnienie na rynku reklam oraz coraz większe kontrowersje wśród regulatorów rynku. Rok 2023 może być dla firmy co najmniej tak samo trudny jak 2022, a Wall Street może zostać zmuszone do znacznego obniżenia prognoz wyników finansowych firmy w kolejnych kwartałach. Od 9 marca do 14 kwietnia cena TSLA z trudem próbowała utworzyć trend wzrostowy.

Mimo coraz lepszych wyników finansowych – po trzech kwartałach tego roku firma ma prawie 75 mld dolarów przychodów (w całym poprzednim miała 50 mld dolarów) i ponad 11 mld dolarów zysku netto (w całym poprzednim było 5,5 mld dolarów) – jej akcje toną. Średnia wycen analityków wynosi obecnie (według Bloomberga) jakieś 260 dolarów za papier (choć są i wyceny grubo poniżej 200 dolarów za akcję), ale Tesla jest już dwa razy tańsza. Tesla poinformowała, że w czwartym kwartale 2022 roku dostarczyła ponad 405 tysięcy samochodów. Akcje producenta samochodów elektrycznych we wtorek po 19.00 polskiego czasu traciły na wartości ponad 14 procent. Dyrektorem generalnym Tesli jest miliarder Elon Musk.

Jest też jednak druga strona medalu, bo wskazuje to, że są dalsze możliwości przeceny, gdy ambitne założenia nie zostaną zrealizowane. Zaledwie 1,5 roku później, w listopadzie 2021 r., kurs wystrzelił do poziomu ponad 400 dol. Dla posiadającego spory pakiet akcji Muska oznaczało to szybki marsz w górę rankingu najbogatszych ludzi świata. Zapewne niewielu spodziewało tak tego, że po zakupie portalu społecznościowego Twitter przez CEO Tesli, Elona Muska zajść może tak wiele zmian zarówno w samym portalu, jak w jego nowym nabywcy. Wielu uważa, że wizerunek Elona Muska po sfinalizowaniu umowy mocno ucierpiał. Czy sytuacja wokół Twittera przyczyni się do osłabnięcia wizerunku Muska, a w konsekwencji i samej Tesli?

Będzie to oznaczało wyrok śmierci dla wielu ludzi – oświadczył podczas przemówienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Skrytykował firmy naftowe za ignorowanie ich własnych badań zmian klimatu. – Podobnie jak przemysł tytoniowy przejechali się walcem po własnych badaniach naukowych – zaznaczył. “Wyniki za IV kwartał nie spełniły oczekiwań analityków, akcje tracą dziś blisko 14 proc., a w ciągu ostatniego półrocza spadły o ponad 50 proc.” – czytamy w komentarzu Domu Maklerskiego XTB.

Czy Tesla padła ofiarą własnego sukcesu? Akcje dotkliwie tracą po publikacji wyników

Firma Muska przewiduje wzrost o co najmniej 100 proc. Oprócz pojazdów elektrycznych, koncentruje się również na rozwoju i produkcji akumulatorów litowych. Są one częścią łańcucha produkcyjnego naszych własnych pojazdów. Tesla była pionierem w produkcji elektrycznych aut, a jej rozwiązania rzeczywiście prześcigały konkurencję.

akcje tesli prognozy

Jeśli prognozy analityków się sprawdzą, Tesla spodziewa się byczego trendu w 2022 roku. Stop loss racjonalnie jest umieścić poniżej linii trendu i wraz z rozwojem globalnego trendu poruszać go w do góry.stosunkowo bezpieczne miejsce dla stopu będzie znajdować się poniżej 600 USD. Jeżeli macie zamiar handlować na stosunkowo krótkich okresach, to prawdopodobnym celem będzie 870 USD, nieco poniżej poziomy oporu 900 dolarów USA. Na podstawie przeprowadzonej analizy technicznej stworzymy optymalną, długoterminową, strategię handlową dla akcji Tesla na najbliższy rok. Krzywe MACD znajdują się niedaleko od strefy zerowej, a kąt ich ruchu jest minimalny.

Tesla traci na wartości, a rynek nie kupuje opowieści Muska

Składane zlecenia i realizowane transakcje uważa się za dotyczące rachunku klienta u podmiotu z Grupy Saxo Bank działającego w jurysdykcji, w której klient zamieszkuje i/lub w której klient otworzył i prowadzi swój rachunek inwestycyjny. Centrum Saxo News & Research nie zawiera (i nie należy przyjmować, że zawiera) porad finansowych, inwestycyjnych, podatkowych ani handlowych, ani porad jakiegokolwiek rodzaju oferowanych, rekomendowanych czy polecanych przez Grupę Saxo Bank. Nie należy go traktować jako rejestru naszych cen ani jako oferty czy zachęty do sprzedaży lub zakupu jakiegokolwiek instrumentu finansowego. Zdaniem Elona Muska za spadki cen akcji odpowiada zmiana czynników makroekonomicznych. Pesymizm akcjonariatu pogłębił się wobec kolejnych wyprzedawanych pakietów akcji przez Muska, z których ostatni opiewający na łącznie 3,6 mld USD został upłynniony w zeszłym tygodniu. Wcześniej, jeszcze w tym roku miliarder obiecywał, że nie pozbędzie się udziałów.

W trakcie pandemii koronawirusa jego gwiazda rozbłysła jak nigdy dotąd, gdy wycena zarządzanej przez niego spółki Tesla osiągnęła niebotyczne rozmiary. Znany przedsiębiorca i filantrop – Elon Musk poinformował swoich obserwatorów, iż w kolejnych miesiącach Twitter może zrobić wiele ‘’głupich rzeczy’’. Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, a także nowy właściciel popularnego serwisu społecznościowego do mikroblogowania zamierza przetestować na przejętym przez siebie portalu mnóstwo nowych rzeczy. Elon Musk nabył platformę, na której użytkownicy mogą publikować krótkie wiadomości tekstowe pod koniec października br.

Na jakie akcje stawia i jakie scenariusze dla giełdy zakłada Wall Street w 2023

Wobec pogarszających się prognoz makro i słabnącego popytu ze strony konsumentów analitycy Evercore ISI oraz Mizuho Securities obniżyli wczoraj rekomendację dla Tesli, co odbiło się na nastrojach akcjonariuszy. Fakt, iż popyt na pojazdy elektryczne w Chinach się zmniejszył, nie jest niczym nowym i był tematem przewodnim od początku roku, co znalazło również odzwierciedlenie w akcjach chińskich producentów pojazdów elektrycznych. Oczekiwane wysokie tempo wzrostu Tesli zakłada, że produkcja energii elektrycznej może się szybko rozwijać, a ceny pozostaną niskie; obecnie to kluczowe założenie wydaje się oparte na niepewnych podstawach. Elon Musk słynie ze składania obietnic na wyrost i jak dotąd niewiele go to kosztowało – jego najbardziej optymistyczne szacunki zakładająwzrost dostaw o 50% w perspektywie wieloletniej. Początkowe przeszacowanie cen akcji Tesli spowodowane było podwyżką stóp procentowych wpływającą nie tylko na kapitałochłonne branże, ale także na spółki z zawyżonymi wycenami akcji, do której to kategorii Tesla należy od wielu lat.

Tym razem w grę wchodzi bardziej odległy zakątek świata – Korea Południowa. Według biura prasowego prezydenta Yoon Suk-yeol, wczoraj odbyła się rozmowa w tej sprawie. Według informacji pozyskanych przez biuro prezydenta Korei Południowej, Yoon Suk-yeol – ten odbył wirtualne spotkanie z miliarderem Elonem Muskiem, CEO Tesli w sprawie dalszego rozwoju swojej działalności w Korei.